ЗАМЕРЗЛИ НАСМЕРТЬ ЧИ БУЛИ ВБИТІ? ЩО РОБИЛИ ШКОЛЯРІ В КАР’ЄРІ?

Шокуюча знахідка на Дніпропетровщині: на глибині 500-метрового кар’єру було знайдено двоє мертвих дітей. Після зникнення хлопчиків пошуки тривали майже три тижні. 6-ти і 8-ми річні діти були знайдені випадково, лежачи на землі без взуття. З теплих речей на хлопчиках були лише в’язані шапки.


Як малолітні діти опинилися босі у кар’єрі? Хто ж причетний до їх смерті? Свідками чого могли стати хлопці?


Об’єднання експертів – поліграфологів  «Ведмідь, Іщук та партнери»,  читаючи про дану трагедію в новинах, не знали, що також будуть залучені до розслідування даної ситуації. Отримавши звернення від програми «ГОВОРИТЬ ВСЯ КРАЇНА», вирушили розбиратись, що ж сталось насправді.

Наш поліграфолог Ігор Іщук розповідає, що прибувши до студії, йому одразу повідомили, що головним респондентом буде людина, яка вже вдруге сідає в крісло поліграфолога, і вдруге по даній ситуації. Чому? – Він ще тоді не розумів.


Кому доведеться вдруге пройти тест на детекторі брехні? Давайте розбиратись разом.


Перед дослідженням на детекторі брехні, у процесі розмови, поліграфолог Ігор Іщук перебував в студії «ГОВОРИТЬ ВСЯ КРАЇНА» та уважно слухав усіх гостей серед інших експертів, які разом розбирались в деталях ситуації. Вже після усієї проведеної роботи він зізнався, що насправді був шокований та вражений.

З самого початку в студію вийшла мати одного з загиблих хлопчиків та попросила присутніх допомоги у встановленні деталей смерті дітей та розібратись, хто ж насправді може бути причетним до страшної трагедії. Жінка розповіла, що пошуки тривали 22 дні. Офіційною версією слідства є переохолодження. Поліція каже, що на тілах загиблих не виявлено слідів насильницької смерті. Але погодьтесь, що ситуація неоднозначна. Мати не довіряє поліції, жінка стверджує, що хлопчиків вбили.

Ситуація змінилась при появі в студії матері другої померлої дитини. Жінка у розпачі доводила, що саме родина друга її сина якимось чином причетна до смерті. Постійно вказувала, що ті щось приховують. Це наклепи викликані горем обох сімей? Чи все таки правда? Може просто сміливі хлопці самі вирушили у небезпечний кар’єр? Чи опинились там вже мертві? Що ж насправді сталось?

В ході розвитку подій в студії, Ігор був вражений: батьки, забувши про смерть дітей, виясняли між собою хто з них зробив більше. Але ці розбірки не стосувались пошуків. Насправді, в ході всього товаришування хлопчиків батьки ділили дітей між собою: купували їм речі та запрошували на ночівлю. А зараз вони звинувачували один одного у загибелі дітей…


З ким у такому випадку проводити тест на поліграфі? 

Нашим головним респондентом виявилась старша сестра одного з загиблих, яка могла б знати що сталось. Та, в ході розвитку подій стало зрозуміло, що тестувати необхідно не одну особу. Ігор Іщук буквально настоював на перевірці не лише сестри, а й батька одного з хлопців.


Попри все, Ігор Іщук проявив максимальний професіоналізм та зробив об’єктивні висновки. Дослідження з використанням поліграфа завжди дієвий метод у всіх виникаючих питаннях. Зараз розкладемо усе по полицях.


Через важкий моральний стан Дарини – сестри одного з загиблих дітей, неможливо провести дослідження. Зі слів Ігоря, дівчинка постійно плаче та перебуває у зміненому стані в ході розмови на тему смерті братика. А це, як нам відомо, не відповідає нормам проведення дослідження, а говорить про дуже важку психологічну складову у відношенні до даної ситуації. Ігор впевнений, що дівчина приховує інформацію. Вірогідніше за все, мовчить за дії власних батьків. За словами нашого поліграфолога, він помітив, що дівчина в присутності батька закривається у собі та мовчить.

В процесі проведення дослідження на поліграфі батька хлопчика було встановлено, що той брав дитину на об’єкти виконання важких та непосильних віку технічних робіт. Дитина втрачала страх перед обставинами та сміливо йшла на ризик. То батько користувався дитиною для заробітку?

На чітке запитання Ігоря:

  • «Ваш син загинув, бо Ви випадково його вбили?»

Пролунала відповідь: «Не знаю»;

  • «Що насправді трапилось?» – «Не знаю».

Страшна правда полягає у тому, що батьки частково сприймали дитину як заручника, який спроможний в такому маленькому віці заробити певні кошти. Що, ймовірніше всього, і призвело до страшних та неминучих наслідків.


Після прямого вердикту Ігоря, присутні експерти припустилися думки, що до батька з легкістю можливо було б застосувати статтю Кримінального кодексу України, яка звучить як «Залишення у небезпеці». Як гадаєте?

На нашу думку, жага батьків до перекладення відповідальності на сторонніх з самого моменту зникнення діток і привела їх на крісло до поліграфолога. Однак, усе вирішилось як і передбачав Ігор Ішук.

Об’єднання експертів – поліграфологів  «Ведмідь, Іщук та партнери» впевнені, що висвітлення подібних історій призведе в майбутньому до уникнення подібних трагедій.  Вчасне звернення до поліграфолога є одним із чинників запобігання злочинів, смертей, обману та безвідповідальності.

Деталі трагедії у відео нижче.