СКІЛЬКИ ЧАСУ ТРЕБА ДЛЯ ВИСНОВКУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ТЕСТУ НА ПОЛІГРАФІ

Останнім часом пройти перевірку на поліграфі стає нормою.

Скринінги при прийомі на роботу, планові перевірки діючих співробітників, розслідування злочинів, вирішення драматичних питань, пов’язаних із подружніми зрадами – це далеко не повний перелік справ, з якими працюють спеціалісти-поліграфологи, проводячи тест на поліграфі.

Але з яким би запитанням не прийшла людина, її цікавить одне: «а коли буде результат поліграфа?», «а одразу після тесту на детекторі Ви скажете чи це він\вона причетні?», «то зрада була чи ні?»,  «я пройшов\пройшла тест? Все нормально?», «з Вами намагались домовитись?».

Висновок проходження на поліграфі

Ці питання кожного дня ставлять як замовники досліджень, так і респонденти. Вони переконані: ось щойно скінчився тест і поліграфолог одразу розкладе все по поличках. Можливо, прочитавши наступні рядки, хтось засмутиться. Але: миттєвої відповіді на питання не буде. Доведеться трішки зачекати.


Скільки триває перевірка на поліграфі

Результати тесту замовник отримає протягом одного робочого дня після проведення дослідження.

«Чому так довго? Невже Ви не бачите одразу, де людина бреше?» – запитують замовники.

І тут потрібно дещо пояснити. На початку тесту спеціаліст насамперед визначає чи немає ознак фармакологічної протидії. Якщо людина перед тестом навмисно вживала лікарські препарати, що впливають на діяльність нервової системи (заспокійливі, антидепресанти, транквілізатори, стимулятори) або наркотичні речовини чи алкоголь – це може завадити проведенню об’єктивного дослідження. Оскільки кожен із цих засобів може спотворити фізіологічні реакції. Рішення про доцільність подальшого дослідження приймається протягом перших 10-15 хвилин тесту. Це так званий «стимульний» блок.

Якщо в ході «стимульного» блоку ознак фармакологічної протидії не виявлено, то поліграфолог переходить до основних питань. Саме тих, які поставив на вирішення замовник дослідження.

В ході основного тесту на детекторі брехні спеціаліст не лише фіксує реакції на питання, а й пильно спостерігає за тим, щоб респондент не чинив механічної та психічної протидії дослідженню.

Тобто, в процесі тесту на поліграфі спеціаліст виконує одночасно декілька важливих завдань. А от коли давачі знято і респондент виходить за двері – у спеціаліста-поліграфолога починається ще один етап роботи. Не менш важливий, ніж попередній. На цьому етапі спеціаліст має проаналізувати поліграми: оцінити психофізіологічні реакції, які він записав в ході тесту, порівняти їх. Це досить кропітка і тривала в часі процедура.

Перевірка відповідей на детекторі брехні

Аналіз поліграм за результатами поліграфної перевірки може тривати близько двох або трьох годин.

І тільки на основі проведеного глибокого і ґрунтовного аналізу спеціаліст може зробити висновок, щодо тих питань, які виносились замовником на дослідження.

Тож, як підсумок: спеціаліст обов’язково постарається надати результати у максимально короткий термін, що не перевищуватиме одного робочого дня з дати дослідження.

Але пам’ятайте: чекати миттєвого результату не варто. Як не варто і тиснути на спеціаліста, аби він надав вичерпну відповідь на всі поставлені питання щойно досліджуваний вийшов за двері. Бо жоден справжній висококваліфікований фахівець не надасть висновку без ретельного аналізу поліграм!


!!! Вам буде цікаво

ЗРАЗОК ВИСНОВКУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ТЕСТУ НА ПОЛІГРАФІ

ЗАВАНТАЖИТИ ПОВНИЙ ВИСНОВОК