От і завершився черговий 15-й курс навчання поліграфологів Всеукраїнської асоціації поліграфологів (ВАП) в грудні 2018.
Як бачимо, професія поліграфолога надалі лишається актуальною і затребуваною як в бізнесі, так і в державних структурах.
Здавалося б, 4 тижні навчання – але завдяки структурованій університетській програмі та професійному підходу викладачів – і студенти не тільки отримали теоретичні знання в сфері інструментального виявлення приховуваної інформації, але й практичні навики роботи з поліграфом, навчились власноруч складати тести різної тематики (перевірка персоналу, крадіжки і навіть вбивства), своєчасно виявляти протидію та “читати” поліграми.
З науковим підґрунтям проведення поліграфних перевірок (яке безперечно є базисом в роботі кожного поліграфолога) студентів ознайомила Морозова Т.Р., доктор психологічних наук, фахівець з 20-річним досвідом роботи в сфері поліграфології. Тетяна Романівна акцентувала увагу на найважливіших аспектах професійної діяльності поліграфолога, підкреслювала важливість гнучкості мислення та вміння оперативно діяти в нестандартних ситуаціях. Небезпідставно в лекціях Тетяни Романівни окреме місце посідала тема важливості морально-ціннісних орієнтирів.
Про американські методики студентам розповів Барко В.І., який свого часу закінчив Академію юридичної психофізіології (США, Флорида, м Ларго). Студенти оцінили його лаконічний та зрозумілий стиль викладання.
Приємною несподіванкою була лекція Кузьмич Т.А., керівника Спілки поліграфологів кримінальної поліції України при ВАП.
Тетяна Анатоліївна на власному досвіді застосування поліграфу при розкритті злочинів продемонструвала, що наскільки б заплутаною не була справа, але для професіонала, який йде до кінця в пошуках доказової бази немає нічого неможливого.
Практичні заняття проводив виконавчий директор ВАП Ведмідь В.А.
Окрім регулярних тренувань під час занять, студентам було надано можливість за бажанням лишатись в аудиторії і вдосконалювати навички роботи на поліграфі після них, а також брати поліграф до дому.
Дуже пізнавальною була лекція, під час якої демонструвались функціональні можливості з розглядом специфіки програмного забезпечення одразу чотирьох поліграфів RUBICON, РИФ, AXCITON, LAFAYETTE.
Зазначимо, що навчання проходило не тільки у формі лекцій і практичних занять.
Досить успішним був досвід імплементації ігрової форми навчання. Новий оригінальний формат гри в Мафію – викриття за допомогою поліграфа – дуже сподобався студентам. Автоматичний залік практичної частини був також досить непоганим стимулом. В кінці кінців мафію було все ж таки викрито, а найуспішніші студенти отримали обіцяну «винагороду» (відео за посиланням).
Ось як проходило навчання поліграфологів у грудні 2018:
Студенти відпрацьовують навички роботи на поліграфі один на одному:
День іспиту – час показати свої навички з написання тестів (опитувальників):
Морозова Тетяна Романівна приймає іспит у слухачів курсів поліграфологів ВАП:
Після успішної здачі іспиту і вручення свідоцтв, всі без виключення студенти виявили бажання вступити в Всеукраїнську асоціацію поліграфологів, а отже родинне коло ВАП поповнилось ще 10 новими членами.
Було дуже приємно почути схвальні слова про курси від випускників, пряма мова:
Звичайно, у новоспечених поліграфологів попереду ще багато роботи на шляху професійного самовдосконалення. Але перший, найважливіший, крок вже зроблено. Вітаємо!!!
Детально про курси поліграфологів ВАП та про те, як стати поліграфологом за посиланням:
Або телефонуйте:
+380969669000 | Виконавчий директор ВАП Володимир Ведмідь