Курси поліграфологів: 15 випуск | +10 новоспечених поліграфологів! Інформативних і системних реакцій Вам, колеги!

От і завершився  черговий 15-й курс навчання поліграфологів Всеукраїнської асоціації поліграфологів (ВАП) в грудні 2018.

Як бачимо, професія поліграфолога надалі лишається актуальною і затребуваною як в бізнесі,  так і в державних структурах.


Здавалося б, 4 тижні навчання – але завдяки структурованій університетській програмі та професійному підходу викладачів  –  і студенти не тільки отримали теоретичні знання в сфері інструментального виявлення приховуваної інформації, але й практичні навики роботи з поліграфом, навчились власноруч складати тести різної тематики (перевірка персоналу, крадіжки і навіть вбивства), своєчасно виявляти протидію та “читати” поліграми.

 

Під час навчання всі учні діляться на групи і тестують один одного. Часового обмеження немає, головний показник – досягнення практичних навичок. Хтось первинні навички роботи з поліграфом отримує за 30 годин, а комусь потрібні всі 50. Залишаються поза навчальним часом і тестують, тестують, тестують ….


З науковим підґрунтям проведення поліграфних перевірок (яке безперечно є базисом в роботі кожного поліграфолога) студентів ознайомила Морозова Т.Р., доктор психологічних наук, фахівець з 20-річним досвідом роботи в сфері поліграфології. Тетяна Романівна акцентувала увагу на найважливіших аспектах професійної діяльності поліграфолога, підкреслювала важливість гнучкості мислення та вміння оперативно діяти в нестандартних ситуаціях. Небезпідставно в лекціях Тетяни Романівни окреме місце посідала тема важливості морально-ціннісних орієнтирів.

 

Курси поліграфологів ВАП за індивідуальний підхід в навчанні


Про американські методики студентам розповів Барко В.І., який свого часу закінчив Академію юридичної психофізіології (США, Флорида, м Ларго). Студенти оцінили його лаконічний та зрозумілий стиль викладання.

 

Барко В.І. розповідає про алгоритм складання тестів за американськими методиками


Приємною несподіванкою була лекція Кузьмич Т.А., керівника Спілки поліграфологів кримінальної поліції України при ВАП.

Тетяна Анатоліївна на власному досвіді застосування поліграфу при розкритті злочинів продемонструвала, що наскільки б заплутаною не була справа,  але для професіонала, який йде до кінця в пошуках доказової бази немає нічого неможливого.

 

Захоплююча лекція Кузьмич Т.А.


Практичні заняття проводив виконавчий директор ВАП Ведмідь В.А.

Окрім регулярних тренувань під час занять, студентам було надано можливість за бажанням лишатись в аудиторії і вдосконалювати навички роботи на поліграфі після них, а також брати поліграф до дому.

Дуже пізнавальною була лекція, під час якої демонструвались функціональні можливості з розглядом специфіки програмного забезпечення одразу чотирьох поліграфів RUBICON, РИФ, AXCITON, LAFAYETTE.

Зазначимо, що навчання проходило не тільки у формі лекцій і практичних занять.

Досить успішним був досвід імплементації ігрової форми навчання. Новий оригінальний формат гри в Мафію – викриття за допомогою поліграфа – дуже сподобався студентам. Автоматичний залік практичної частини був також досить непоганим стимулом. В кінці кінців мафію було все ж таки викрито, а найуспішніші студенти отримали обіцяну «винагороду» (відео за посиланням).


Ось як проходило навчання поліграфологів у грудні 2018: 

 

Студенти під час практичного заняття. Одночасно відбувається відразу тестування на трьох робочих позиціях. Повна тишина, питання і відповіді в півголосу. Максимальна концентрація.

 


Вже з другого тижня навчання студенти опановують навички роботи на поліграфі: встановлення програмного забезпечення, одягання давачів, налаштування підсилення каналів, запис реакцій і багато іншого.


 

Майбутні поліграфологи відразу оцінили переваги використання крісла для поліграфних досліджень POLYGRAPH-SYSTEM


Всі спроби протидії марні – якщо дослідження проводить фахівець. Під час курсів окремо вивчається тема протидії дослідженню. На даний час це досить актуально, бо “всі знають як обдурити поліграф”. Скажемо так: “знають” та не обдурюють випускників ВАП.


Запис інформативної поліграми – запорука якісного висновку


Поліграфолог “читає” поліграму


Студенти відпрацьовують навички роботи на поліграфі один на одному:


День іспиту – час показати свої навички з написання тестів (опитувальників):

 
Морозова Тетяна Романівна приймає іспит у слухачів курсів поліграфологів ВАП:

 

 


Після успішної здачі іспиту і вручення свідоцтв, всі без виключення студенти  виявили бажання вступити в Всеукраїнську асоціацію поліграфологів, а отже родинне коло ВАП поповнилось ще 10 новими членами.

 

Морозова Тетяна Романівна та випускник курсів поліграфологів ВАП Костюк Андрій Євгенович


 

Морозова Тетяна Романівна та випускниця курсів поліграфологів ВАП Загорійчук Юлія Миколаївна


 

Морозова Тетяна Романівна та випускник курсів поліграфологів ВАП Крутій Євгеній Миколайович


 

Морозова Тетяна Романівна та випускник курсів поліграфологів ВАП Крутік Олексій Валерійович


 

Морозова Тетяна Романівна та випускниця курсів поліграфологів ВАП Тюркан Вікторія Володимирівна


 

Морозова Тетяна Романівна та випускниця курсів поліграфологів ВАП Починок Оксана Володимирівна


 

Морозова Тетяна Романівна та випускник курсів поліграфологів ВАП Пшенічніков Олександр Володимирович


 

Морозова Тетяна Романівна та випускниця курсів поліграфологів ВАП Дяченко Галина Яківна


 

Морозова Тетяна Романівна та випускник курсів поліграфологів ВАП Бурма Максим Миколайович


Було дуже приємно почути схвальні слова про курси від випускників, пряма мова:


Звичайно, у новоспечених поліграфологів попереду ще багато роботи на шляху професійного самовдосконалення. Але перший, найважливіший, крок вже зроблено. Вітаємо!!!


Детально про курси поліграфологів ВАП та про те, як стати поліграфологом за посиланням:


Або телефонуйте:

+380969669000 | Виконавчий директор ВАП  Володимир Ведмідь

ПОСЛУГИ