Об’єднання експертів-поліграфологів «Ведмідь, Іщук та партнери» на постійній основі проводить судові психологічні експертизи із застосуванням поліграфа.
Дані експертизи на детекторі брехні застосовуються в кримінальних, цивільних, адміністративних та інших судових провадженнях, є абсолютно законними та МОЖУТЬ БУТИ ДЖЕРЕЛОМ ДОКАЗІВ.
НАКАЗОМ МІН’ЮСТУ №53/5 ВІД 08.10.98 затверджено “Інструкцію про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень”, згідно даної Інструкції:
6.1. Об’єктом психологічної експертизи є психічно здорові особи (підозрюваний, обвинувачений, підсудний, виправданий, засуджений, свідок, потерпілий, позивач, відповідач: малолітні; неповнолітні; дорослого та похилого віку).
6.3. Психологічна експертиза встановлює ті особливості психічної діяльності та такі їх прояви у поведінці особи, які мають юридичне значення та викликають певні правові наслідки.
6.8. З метою отримання орієнтувальної інформації можуть проводитися опитування із застосуванням спеціального технічного засобу – комп’ютерного поліграфа.
6.9. Для проведення дослідження орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), надає експерту можливість психологічного обстеження підекспертної особи та матеріали справи.
Детально про судові психологічні експертизи із застосуванням поліграфа за посиланням:
В даній статті ми проаналізували Реєстр судових рішень України та знайшли рішення, де перевірка на поліграфі (детекторі брехні) або психологічна експертиза із застосуванням поліграфа була використана в обґрунтуванні рішення/як джерело доказів.
13 лютого 2023 року Іршавський районний суд Закарпатської області виніс вирок у справі №301/943/19, в якому визнав обвинуваченого у скоєнні умисного тяжкого тілесного ушкодження (ст. 121 КК України), одним з джерел доказів було визнано висновок судової психологічної експертизи із застосуванням поліграфа.
15 червня 2023 року Личаківський районний суд м. Львова у провадженні № 2/463/235/23 виніс рішення за позовом про повернення позивачеві 30 000 доларів США, які були безпідставно набуті позивачем внаслідок визнаного нікчемним попереднього договору купівлі-продажу об`єкта нерухомого майна.
У відзиві на позов та письмових запереченнях представник відповідача проти позову заперечила з підстав того, що позов є безпідставним, надуманим і не підлягає задоволенню, оскільки грошових коштів урозмірі 30 000доларів США згідно попередньогодоговору купівлі-продажу нерухомого майна від 11.01.2014 відповідач не отримувала.
Сам факт підписання договору відповідачем не підтверджує отримання нею грошових коштів у розмірі 30 000 доларів США, оскільки у п.5.1 договору зазначено, що такі були передані продавцю до підписання договору.
Однак, на думку суду, наявні у справі докази у своїй сукупності підтверджують факт отримання відповідачем грошових коштів у розмірі 30 000 доларів США за нікчемним договором 11.01.2014.
Правдивість показань позивача, допитаного судом як свідок, додатково підтверджується висновком за результатами дослідження з використанням поліграфа від 06.11.2022, який не має статусу висновку судового експерта у справі, однак складений спеціалістом-поліграфологом Лавровичем О.В., допитаним судом, та містить додаткову орієнтувальну інформацію, що вказує на правдивість показань допитаного судом свідка.
22 травня 2023 року Зарічний районний суд м. Суми виніс вирок у справі №591/4657/22, в якому визнав експертизу із використанням поліграфа джерелом доказів та вказав, що ДОКАЗОМ МОЖЕ БУТИ ВИКЛЮЧНО ЕКСПЕРТИЗА, а не звичайне дослідження.
Витяг з вироку: «Сторона захисту вказувала на недопустимість такого доказу як довідка про результати опитування з використанням поліграфа (т.1 а.п. 156-157), та суд вважає, що результати використання апаратного комплексу вимірювання рівня психологічного стресу (поліграфа) людини можуть мати доказове значення лише у виді такого доказу, як висновок експерта».
22 травня 2023 року Шосткинський міськрайонний суд Сумської області у справі № 589/4601/21 виніс додаткове рішення, який визнав витрати на проведення судової психологічної експертизи із застосуванням поліграфа судовими витратами та зобов’язав відповідача відшкодувати ці витрати позивачеві.
Витяг з рішення: «Витрати за проведення психологічної експертизи із застосуванням спеціального технічного засобу поліграфа підтверджуються актом про надання послуг з проведення психологічної експертизи із застосуванням спеціального технічного засобу комп`ютерного поліграфа від 10 серпня 2022 року, відповідно до якого ОСОБА_2 надано послуги від фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 з отримання психологічної експертизи із застосуванням комп`ютерного поліграфа у цивільній справі №589/4601/21. Загальна вартість послуг склала 15000 грн. (том 1, а.с.150)».
Проведемо судові психологічні експертизи із застосуванням поліграфа будь-якої складності у термін до 3 діб.
Детально за посиланням: