З ДУБАЯ – У ЗАШМОРГ: ДОВЕДЕННЯ ДО САМОГУБСТВА?

Чи можливо розібратись у обставинах загадкової смерті дівчини Анни, яка сталась аж три роки тому? Для об’єднання експертів – поліграфологів  «Ведмідь, Іщук та партнери» вирішити питання трирічної давності зовсім не проблема! Чергова страшна історія та перевірка на детекторі брехні в Києві, зумволена тим, що рідні загиблої дівчини досі губляться у здогадках: що ж насправді відбувалось тієї страшної ночі? Як життєрадісна  та розважлива молода дівчина змогла вчинити самогубство та чи самостійно вона на це зважилась? Отримавши запит від програми «ГОВОРИТЬ ВСЯ КРАЇНА», наш поліграфолог Ігор Іщук одразу виїхав для встановлення обставин справи.


Ігор розумів: мати дівчини вважає, що донька не могла вчинити самогубство і припускає, що слідство куплено, а вбивця досі на волі. Кого ж тестувати? На момент отримання запиту розуміння не було. Зі слів матері померлої, розібратись в ситуації не допомогла навіть магія. Ми були впевнені – поліграф допоможе точно!

В ході розмови мати дівчини повідомила, що напередодні рокової ночі Анна прилетіла з Дубаю та відпочивала з друзями та коханим хлопцем. Анна була в хорошому настрої, раділа поверненню додому. В діалозі прозвучала думка, що до смерті може бути причетний хлопець Анни, Артем, адже вони часто сварились. Однак по суті додаткових запитань мати вказала, що на момент самогубства молоді люди помирились. Ми на той момент не знали, чи погодиться хлопець пройти поліграф.

Що саме відбувалось? Біля п’ятої ранку мати почула дивні звуки на подвір’ї та вибігла подивитись хто ходить у дворі. Саме у той момент вона зустріла Артема, який повідомив страшну новину: Анна повісилась. Мати не могла прийти до тями поки переляканий молодий чоловік виправдовувався, що він не причетний та нічого поганого не зробив.

Поліція, на думку матері Анни, бездіяла, а в матеріалах справи була маса розбіжностей. «Артем міг домовитись зі слідчими, він по справі проходив лише свідком. Я йому ніколи не довіряла. Хочу щоб Артем пройшов тест на поліграфі», – каже змучена відсутністю правди мати. Насправді, родичі після слідства добились навіть ексгумаціїї тіла, однак повторні експертизи жодних результатів не дали.


Ігор вирішив дізнатись більше про ситуацію та почути версію сестри Артема. Жінка стверджувала, що її брат не причетний та Анна сама винна. На її думку, всі сварки між закоханими відбувались через зради дівчини під час поїздок у Дубай. То загибла відверта ескортниця, а Артем в даній ситуації жертва на яку чинять наклеп? Або може Артем вбив Анну через невдоволення зрадами в Дубаї? Саме на цьому моменті Ігор зрозумів, яке завдання стоїть перед ним та на предмет чого проводити тест на поліграфі.


Для з’ясування подій наш поліграфолог запросив до себе Артема. Цікаво про що вони говорили з Ігорем? Цікавіше буде лише результат.

Артем в розмові постійно маніпулював термінами. Звісно, що хлопець виправдовувався та шукав винних. Повідомляв, що ніколи не кривдив кохану, не погрожував їй. Попри все Ігор був шокований іншим – Артем стверджував, що в ту страшну ніч він насправді чекав кохану, поки вона прийме душ. Навіть у цей час хлопець писав їй повідомлення, щоб поквапити повернутись скоріше. За версією Артема, не дочекавшись відповіді, він пішов шукати Анну, але знайшов її вже мертвою. Саме Артем і зняв кохану з петлі та першим намагався врятувати.


То на чиєму боці правда? І наскільки страшною вона виявиться? Хто ж винен у смерті Анни? Це вбивство чи самогубство?

В ході з’ясувань істинної причини смерті стало відомо, що хлопець наразі підозрюється в торгівлі наркотичними речовинами. Криміналіст програми «ГОВОРИТЬ ВСЯ КРАЇНА» припустила, що він міг змушувати кохану доставляти наркотики та прекурсори за кордон. Може кримінальні примушування і штовхнули Анну шляхом самогубства «втікти» від спільних злочинів?


В даній ситуації міг поставити крапки лише тест на поліграфі. І поставив. Тому що Артем, попри всі обставини, погодився на детектор брехні.


Ігор дав чітку відповідь: ТІЄЇ НОЧІ АРТЕМ НЕ ВЧИНЯВ ЖОДНИХ ФІЗИЧНИХ ДІЙ, ЯКІ Б МОГЛИ БУТИ ПОВ’ЯЗАНІ ЗІ СМЕРТЮ АННИ. Однак, окрім цього факту було встановлено наступне: у дівчини були серйозні проблеми з грішми, відносинами з оточуючими та батьками. Не виключено, що життєві проблеми загиблої також були пов’язані і з кримінальним середовищем та наркотиками.


Яка Ваша думка по даній ситуації? Встановлення фактів з використанням поліграфа допомогло Артему зняти із себе всі звинувачення відносно доведення до самогубства та посприяло викриттю іншого злочину, пов’язаного з наркотиками. Об’єднання експертів – поліграфологів  «Ведмідь, Іщук та партнери» завжди готові допомогти розібратись у найскладніших ситуаціях і можливо навіть зберегти чиєсь життя.

Деталі у відео нижче.