ВАП проводить лекції з підвищення кваліфікації психологів Міноборони

У співпраці з Військовим інститутом Київського національного університету імені Тараса Шевченка виконавчим директором Всеукраїнської асоціації поліграфологів Володимиром Ведмідем було проведено лекцію щодо основ використання поліграфа при роботі з військовослужбовцями Міністерства оборони та Національної гвардії.

 


Слухачами були досвідчені психологи-офіцери, що проходять підвищення кваліфікації в даному інституті, та вже кілька років працюють як в зоні АТО, так і в інших регіонах України з військовослужбовцями та іншими співробітниками Міністерства оборони та Національної гвардії.

 


В ході лекції було детально обговорено можливості використання поліграфа, законодавче регулювання досліджень з використанням поліграфа та судових експертиз, окремо звернено увагу на діючий в Україні ДСТУ 8692:2016 «Поліграфи».


З боку слухачів найбільш актуальними були наступні питання:

  • чи можливо ввести поліграф в оману;
  • які канали реєструються і як саме;
  • чи може хвилювання заважати проведенню тесту;
  • які особливості використання поліграфу в зоні АТО;
  • як пройти навчання на поліграфолога.

Окремою темою стало обговорення поліграфів, якими користуються наразі в правоохоронних органах та Міноборони. Слухачів цікавили особливості вітчизняних та іноземних поліграфів, їх спільні і відмінні характеристики.

Обговоривши всі тонкощі, спільно дійшли висновку, що на сьогоднішній день використання поліграфів без каналу виявлення протидії (тремору) є нонсенсом. Слід негайно припинити практику використання подібних поліграфів як в Україні, так і в Міноборони, ажде вартість помилки досить висока.


Варто згадати, що ще в 2016 році Міноборони закупило партію поліграфів «Рубікон». Слухачам під час лекції було продемонстровано роботу поліграфа «Рубікон», показано як проходить дослідження, який вигляд мають поліграми та яка послідовність дій поліграфолога під час тесту.

 

Впевнені, що подібні лекції є необхідними для з’ясування багатьох відкритих питань, що мають місце серед військових спеціалістів, які працюють з кадрами.


Виконавчий директор ВАП Володимир Ведмідь та член ВАП Анна Козорог

Всеукраїнська асоціація поліграфологів завжди готова безкоштовно проводити подібні роз’яснювально-демонстраційні заходи, будь ласка, звертайтесь.