Поліграф для заступника міського голови Хмельницької міської ради Василя Новачка

Наприкінці липня 2023 року до об’єднання експертів-поліграфологів «Ведмідь, Іщук та партнери» звернувся представник заступника міського голови Хмельницької міської ради Василя Новачка.

В.Новачок повідомив, що відбувається ділова дискредитація та поширення неправдивої інформації про Василя Новачка в ЗМІ про його причетність до корупційних діянь, в тому числі до змови з підприємцями задля розкрадання бюджетних коштів.  

Василь Новачок готовий пройти тест на поліграфі, щоб довести безпідставність звинувачень та відновити свою ділову репутацію.

Ми ретельно вивчили всю наявну інформацію в мережі, «доказову базу», якою володіли журналісти, зрозуміли суть і об’єм звинувачень на адресу В.Новачка.

З самого початку В.Новачок хотів дослідити питання про те, чи отримував він особисто будь-які кошти від підприємців в якості хабарів чи відкатів, чи вступав він у змову із представниками бізнесу для виконання робіт по завищеним цінам з метою подальшого поділу прибутку і т.п.

Маючи досвід роботи в корупційних кейсах, ми запропонували, що доцільно також сформулювати питання про те, чи не залучав В.Новачок довірених осіб (знайомих, друзів, родичів, партнерів) для того, щоб самому не попасти під підозру і звинувачення. Чесно кажучи, сподівались, що на цьому діалог і «поліграфний порив» закінчаться😉

Однак, В.Новачок погодився досліджувати питання і в ракурсі залучення ним для прикриття довірених осіб, що не могло відразу не викликати повагу. Вирішили, що він самонадіяно вважає, що зможе ввести в оману поліграфолога, або дійсно не причетний до звинувачень журналістів, як кажуть, перевірка на поліграфі все розставить на свої місця.


Так, на дослідження заступнику міського голови Хмельницької міської ради Василю Новачку були винесені наступні питання:

  1. Чи отримували Ви/ваші довірені особи «відкати» під час виконання будівельних/ремонтних робіт від підрядників/їх представників, перебуваючи на посаді заступника міського голови м. Хмельницьк?
    2. Чи отримували Ви/ваші довірені особи неправомірну винагороду від представників ТОВ «Світ розваг Хмельницький», перебуваючи на посаді заступника міського голови м. Хмельницьк?
    3. Чи вели Ви/ваші довірені особи переговори/досягали домовленостей з директором ТОВ «Світ розваг Хмельницький» Олексієш Вішталом щодо отримання неправомірної винагороди під час виконання будівельних/ремонтних робіт у м. Хмельницьк?
    4. Чи було відомо Вам про штучне завищення цін ТОВ «Світ розваг Хмельницький» при виконанні будівельних/ремонтних робіт у м. Хмельницький ?

Василь прийшов на дослідження в збудженому стані, було відчутне сильне внутрішнє хвилювання, яке він не намагався приховати.


В ході передтестової бесіди, яка завжди передує тесту на поліграфі, ми з’ясували його позицію і версії щодо досліджуваних подій, а вже в ході тесту досліджували версії журналістів та власні ймовірні версії.

Під час дослідження В.Новачок поводив себе стримано, не маніпулював оціночними категоріями та судженнями з метою сформувати позитивне враження про себе та досліджувані події. На всі додаткові питання намагався надати повні розгорнуті відповіді.

За результатами дослідження, проаналізувавши отримані реагування Василя Новачка у вигляді поліграм, можемо стверджувати, що він давав правдиві свідчення на ті питання, які досліджувались.