КЕЙС ТРАВНЯ: ПОЛІГРАФ ДЛЯ ДОВІЧНО УВ’ЯЗНЕНОГО

Весна 2019 підготувала мені цікаве випробування.

Пролунав дзвінок з ІНТЕРА, журналіст запитав, чи є у Всеукраїнській асоціації поліграфологів представники в Івано-Франківську, щоб протестувати засудженого?

Звичайно, відповів я, але вже в ході розмови чітко для себе вирішив, що хочу провести цей тест самостійно.

Справа в тому, що тест на поліграфі треба було провести для довічно ув’язненого Володимира К., який вже 17 років знаходиться у Івано-Франківській колонії, у відділенні для довічно ув’язнених.


Засуджено Володимира К. було за вбивство двох малолітніх дітей, що сталися в 2002 році.

Ось витяг з вироку:

Володимир К. в ніч з 26 на 27 вересня 2002 року, знаходячись в стані алкогольного сп’яніння, зайшов в будинок Володимира Б. з метою взяти в нього в борг 10 гривень. В будинку крім дітей Аліни Б. та Івана Б. нікого не було. Хлопчик спав, а дівчина – ні. На його запитання, де батько, вона не відповіла, а почала на нього сваритися і проганяти з будинку. Тоді Володимир К. розсердився і став намагатися вступити з Аліною в статеві зносини, однак не довів свій намір до кінця. Оскільки дівчина кричала, він здавивши руками горло, вбив її. Від крику потерпілої прокинувся її брат Іван, Володимир К. вбив і його, поклавши йому на обличчя подушку і натиснувши на неї…

Тоді ця ситуація сколихнула всю Україну. Вже наступного дня Володимира К. було затримано, він у всьому зізнався, проте вже в суді почав відмовлятись від своїх слів та звинувачувати поліцейських в тому, що вони «вибили» з нього зізнання.

Виконавчий директор ВАП Володимир Ведмідь тестує на поліграфі довічно позбавленого волі. Вищі інстанції переглядали вирок по справі, проте залишили його без змін.


ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ПОЛІГРАФОЛОГІВ (ВАП) разом з телеканалом ІНТЕР та проектом «Стосується кожного» організували проведення дослідження з використанням поліграфу довічно ув’язненого Володимира К. в стінах колонії.

 

Виконавчий директор ВАП, експерт-поліграфолог Володимир Ведмідь тестує довічно ув’язненого в стінах колонії


Сам тест на поліграфі довічно ув’язненого був для мене досить складним, і скоріше не з технічної, а з психологічної точки зору.

Передтестова бесіда тривала понад годину. Досліджуваний був за гратами, проте сама камера була придатна для проведення перевірки на поліграфі: температура 18-19 градусів, світлі кольори стін, жодних кайданок чи психологічного тиску.

Тест тривав біля двох годин. Ці дві години я уважно спостерігав як за монітором, так і за виразом обличчя ймовірного вбивці. На моніторі все було чітко і зрозуміло, а от обличчя за сімнадцять років вже не видавало жодних емоцій, крім глибокої безнадії.

 

Володимир Ведмідь тестує довічно ув’язненого в стінах колонії


Про те, як пройшов тест та які були висновки, дивіться у відеосюжеті нижче за посиланням.

Цікаво, що досить багато відомих юристів в нашій країні і до сьогодні вважають, що поліграф не може бути доказом в суді. Під час ефіру відома експертка Анна Маляр заперечувала можливість поліграфу бути джерелом доказів. Вона та багато інших юристів стали заручниками стереотипів та міфів, які вже давно зруйновано, а законодавство весь час удосконалюється. Мої обґрунтовані контраргументи також у відео сюжеті.


З Вами у потрібну хвилину

Виконавчий директор ВАП

Володимир Ведмідь

#вапдіє

#ваптестує

ПОСЛУГИ