Кейс червня 2019: ПІСЛЯ ПОЛІГРАФУ БАТЬКО ЗІЗНАВСЯ В ПОБИТТІ ОДНОРІЧНОЇ ДОНЬКИ

Червень виявився жарким в усіх сенсах.

Подзвонили з СТБ та попросили провести розслідування жорсткого побиття однорічної дівчинки Ілони, яка з численними травмами голови напівжива 22 березня 2019 року потрапила до лікарні.


Батьки змінювали версії обставин, за яких дитина отримала травми. А потім взагалі почали звинувачувати в побитті один одного. Зрозуміли, що в’язниця зовсім поруч і потрапляти до неї не хотів ні одних з них. Подружні відносини різко відійшли на другий план, їх місце зайняв інстинкт самозбереження.

Спочатку провів тест Ользі П. – матері побитої однорічної дівчинки. Перед тестом вона вся тремтіла. Їй було складно сконцентруватись, емоції переповнювали. Залишалось з’ясувати характер та підгрунтя цих емоцій. Але для цього спочатку треба було заспокоїти респондента.

Через 40 хвилин передтестової бесіди Ольга вже була готова до тесту.


Кожен поліграфолог добре знає, що інколи провести тест не так складно, як підготувати людину до цього тесту. Бо якщо відбереш реакції у непридатного респондента, то і висновок високої достовірності сформувати не зможеш. Потрібно вислухати людину, почути її думку, доводи, переживання та зрозуміти її мотиви, чому вона підписала добровільну згоду. Адже вона сама добровільно прийшла на поліграф, її ніхто не примушував.

Пересічній особі здається, що якщо людина приходить сама на тест на поліграфі, то вона напевно невинна і непричетна до того, в чому її підозрюють. Насправді, такого правила не існує.

Причетні сподіваються, що їм вдасться ввести поліграфолога в оману. Обдурити поліграф – це те саме, що обдурити холодильник – марна справа, техніка бездушна. Поліграф лише відбирає реакції та не робить жодних висновків. Рішення про брехню чи правду робить спеціаліст-поліграфолог, якого як раз за відсутності належної освіти та досвіду і можна обдурити.


І от, тест на поліграфі Ольги проведено.

Експерт-поліграфолог Володимир Ведмідь проводить тест матері, яка підозрюється в завдання тяжких тілесних пошкоджень однорічній дитині

Потрібно проаналізувати поліграми і прийняти рішення. Цікавість та жадоба встановлення істини змусили не відкладати аналіз.

Через півтори години дійшов висновку: 22 березня, в день, коли Ілона потрапила до лікарні, мати її не била.

До цього била і її, і сина Родіона. Але до лікарні Ілона потрапила не через побиття матері. До того ж мати приховувала, що їй невідомо хто саме завдав побоїв її дочці. Було зрозуміло, що вона когось вигороджує.


Наступного дня на тест прийшов Віктор П., батько Ілони та чоловік Ольги. Віктор поводив себе зухвало, вже з порогу почав в усьому звинувачувати жінку.

 

В передтестовій бесіді розповідав деталі того, як все відбулось. От тільки про те, як він себе почував в ті моменти нічого не говорив. Це, до речі, досить цікавий інструмент неінструментального виявлення брехні: особа, яка говорить неправду про минуле, буде наводити дуже багато деталей минулої події, які неможливо перевірити, однак ніколи саме не скаже про свої почуття в той момент.

В ході тесту Віктор П. побачив на поліграмах затримки дихання, покашлювання при відповідях, дивним чином кашель зникав в міжтестових проміжках… протидія, досить примітивна і легко зчитувана.

Вже через дві години після обрахунку результату я був певний: маленька Ілона потрапила до лікарні через побиття батьком.

Вікто зізнався в побитті. Вже під час запису програми викликали поліцію та затримали його. Він написав явку з повинною.


Детально про те, як все відбувалось в сюжеті:

ПОСЛУГИ