ХТО ВБИВ ГОСТЯ НА ДНІ НАРОДЖЕННЯ СИНА СТАРОСТИ СЕЛА?

Син Марії пішов на день народження до сина старости села. І зник. А за десять днів хлопця знайшли у сусідньому селі в місцевій водоймі з розбитою головою. «Не хвилюйся мамо, я скоро буду!» – останні слова Леоніда матері.

Коли хлопця знайшли, у нього були складені руки на грудях, а в одній із рук помітили мобільний телефон. Мати хлопця переконана, що сина вбили, а причетний до цього іменинник та інші присутні на дні народження гості. Куди дивились дорослі та хто прикриває старосту села? Жінка обурена, бо поліція хоче закрити справу як нещасний випадок, адже на цей час не опитали навіть свідків події.

Що сталося з 19-річним Леонідом у той злощасний вечір? Саме такий черговий запит отримано об’єднанням експертів – поліграфологів  «Ведмідь, Іщук та партнери» від програми «ГОВОРИТЬ ВСЯ КРАЇНА». Всі розуміють, що без поліграфа не обійтись. Ми, звісно, не стояли осторонь та прийняли участь у розслідуванні справи. Наш поліграфолог Ігор Іщук одразу виїхав до студії у Києві проводити тест на детекторі брехні.


На той момент нам нічого відомо не було. Всі задавались запитанням: може вбитий Леонід відкрив присутнім якусь страшну таємницю, за яку був вбитий? Та чи дійсно хтось таємно прикриває голову села?


Як ми вже згадували раніше, за словами Марії, поліція бездіє. У матеріалах справи зазначено, що Леонід загинув через механічну асфіксію, і як наслідок утоплення у воді. Однак Марія розповідає, що один із поліціянтів натякнув їй, що її дитина насправді вбита. То чому ж справу планують закрити без повноцінного розслідування? – запитання риторичне.

Ігорю Іщуку одразу повідомили, що є особи, які самостійно виявляють бажання пройти тест на детекторі брехні…

Ми наперед знали, що у справі буде багато версій, які ми будемо перевіряти на поліграфі. Староста села Віталій не згоден з висновками Марії та заперечує свою причетність та причетність гостей святкування до смерті 19-річного Леоніда. Саме він буде проходити тест на поліграфі першим.

В бесіді староста села Віталій вказав, що йому насправді невідомо, що відбулось у ніч смерті молодого чоловіка. Розповідає, що він що не найперший бажав знайти хлопця та нарешті розібратись у події, адже почув багато звинувачень у свій бік. Чоловік тоді і уявити собі не міг, що день народження єдиного сина Іллі закінчиться підозрами у причетності до вбивства. Віталій в свою чергу вважає, що причину смерті Леоніда потрібно шукати в його родині.

Як у кожній спірній ситуації є багато запитань та дуже мало відповідей. В ході ознайомлення з наявними матеріалами та свідченнями Ігор Іщук виявив багато розбіжностей. Свідчення плутались, а мати загиблого все більше настоювала на вині старости села у смерті сина.


Ігор Іщук протестував на поліграфі двох братів, присутніх на святкуванні та старосту села Віталія та Леонідового друга Назара. Всі гості та ведучий студії чекали на коментар поліграфолога.

Ігор одразу вказав, що хлопці не причетні до смерті Леоніда. В черговий раз детектором брехні спростовані будь-які звинувачення збоку оточуючих. Залишилось тепер дізнатись, чи причетний староста села до смерті хлопця?

Застосування детектора брехні у складних та заплутаних ситуаціях іноді є панацеєю. Інакше ніхто б так і не визнав факту, що Віталій також не причетний до вбивства Леоніда і не приховує жодної інформації про причини його загибелі. З моменту оголошення результатів тестування всі звинувачення з чоловіків були зняті.

Однак є інша страшна правда. Ігор звернувся до Назара із запитанням, що той чув від загиблого в день смерті? Хлопець зізнався, що Леонід розповідав йому як програв велику суму грошей та має через це проблеми у сім`ї.

Виходячи з цього зрозуміло, що справжньою причиною смерті молодого чоловіка вірогідніше стало самогубство. За допомогою тестів на детекторі брехні поставлено крапки над «і» в черговій страшній історії.

Щоб дізнатись про ситуацію детальніше, ви можете переглянути повний випуск програми за посиланням нижче: