Не кожного дня респонденти влітають до мого кабінету, відчиняючи двері ногами. Молодик, якого я тестував сьогодні, саме так і зробив. Замість звичного привітання, я почув та побачив неадекватного, на перший погляд, хлопця, що, феєрично потрапивши всередину, почав віджиматись від підлоги. Промайнула думка, що якийсь некерований підліток переплутав студію «Детектора Брехні» зі студією «Кохана, ми вбиваємо дітей» і саме час звати охоронців, але ні, все було правильно, це був новий герой щотижневого шоу про пошуки правди на СТБ.
Жарти жартами, але, коли я почав входити в курс справи та копати глибше, було зовсім не до сміху. Одразу ж виникає питання: що відбувається у житті хлопця та чому доросла людина так себе поводить? У ході передтестової бесіди і від початку роботи з хлопцем, дійсно, я засумнівався в його адекватності, але коли він сів у крісло, я побачив, що це напускне. Застосувавши психологічні прийоми, мені вдалось встановити контакт та професійно і максимально точно провести тестування.
Мене не лякає підвищена емоційність респондентів чи надумані образи психічно нестабільних осіб. Я не боюсь криків, різких висловлювань чи дій. За багато років роботи поліграфологом я бачив і чув таке, від чого волосся стає дибки.
Отже, Владислав Заболотний, 25 років, одружений, за освітою реабілітолог. Хлопець – фрілансер, заробляє на життя, знімаючи жартівливі ролики у інтернет, також працює у клініці, займається лікувальними масажами.
Дружину Заболотного Наталію влаштовує дохід чоловіка, вона підтверджує те, що Влад фінансово забезпечує родину. Коли Владислав почув питання про свої фінансові амбіції, він відповів, як завжди, жартуючи: «Мені потрібно стільки, щоб я міг у будь який момент купити собі піцу. Чи суші. Мільйони не потрібні, просто хочу нормально хавати». Хлопець з гумором, це зрозуміло, але цю відповідь я вже собі занотував, а далі переконався, що зовсім не даремно.
Заболотний зізнався, що дуже кохає свою теперішню дружину Наталію та вважає, завдяки їй він став дорослішим. Батьки хлопця переконані, якби не вона, син залишився б дитиною ще дуже довго. Вони не сприймають Владислава серйозно та до сих пір ставляться до нього як до підлітка, не звертаючи уваги на те, що йому вже 25, він одружений, забезпечує себе матеріально та живе окремо.
Наталія приймає свого чоловіка таким, який він є, вірить у те, що під маскою клоуна ховається дуже доросла та глибока особистість.
Владислав має колишню, хлопець досі іноді слідкує за життям дівчини. Під час тестування на поліграфі розказав – батьки Катерини погано ставились до нього, навіть пропонували гроші аби той покинув її. Він досі перевіряє сторінки колишньої у соціальних мережах, навіть думає, що секс із Катериною був краще, ніж секс із дружиною Наталією. Але те, що не зраджував, та вважає зустріч із Наталією найкращим, що сталось у його житті, – це факт.
Хлопець має надзвичайно складні та напружені стосунки із матір’ю. Чесно, побачивши маму та поспостерігавши за її манерою спілкування з сином бодай 5 хвилин, стає зрозумілим, чому Влад поводить себе так дивакувато та чому він ховає справжнього себе під непробивним панциром іронії. Жінка постійно докоряє юнака, на кожну його дію вона має пояснення чому потрібно було зробити інакше, вважає його дитиною та навіть не хоче приймати реальність, в якій її син виріс. В ході тестування відкрились болючі подробиці з дитинства Владислава. Юнак часто недоїдав, зізнався, що родина голодувала, адже батько майже постійно був у страшенних запоях, а мати просто не піклувалася про дітей. Зараз каже, маленькому йому здавалось, що часто їсти – це ознака слабкості, а сила у тому, що він може довго цього не робити.
У першому класі хлопець важив 17 (!) кілограм, завжди був останнім і найслабкішим.
Мати все заперечує, почувши ці відвертості Владислава, каже, що у шкільних медсестр просто були зламані ваги, син нормально їв і взагалі зараз все вигадує.
Бажання захищати себе, а також подобатись дівчатам навчили юнака компенсувати свою фізичну слабкість характером, гумором та дивакуватістю. Заболотний зізнається, він боїться показувати себе справжнього, відкриватись людям, бо впевнений його не зрозуміють та будуть ображати. Це почуття змушує Влада постійно перебувати в напруженні та тривозі.
А як можливо збудувати щасливе майбутнє, завести дітей та розвиватись у житті, якщо ти сам себе справжнього не знаєш?
Вірю у те, що сьогоднішнє тестування на поліграфі дало зрозуміти Владиславу ким він є насправді, які саме у нього стосунки з матір’ю та у якому векторі мислення та дій рухатись по житті далі.
Усвідомлення та прийняття проблеми – перший та найважливіший крок на шляху до самого себе, гармонії з внутрішнім та зовнішнім світом та примирення з власною родиною. Всеукраїнська Асоціація Поліграфологів, Володимир Ведмідь та вельмишановний поліграф допоможуть Вам зробити цю саму вирішальну дію до щасливого життя без брехні.
#ведмідьдіє
Посилання на повний випуск знаходиться нижче:
Чи можна заховатися від болю і страждань під маскою блазня? Детектор брехні випуск 9 від 29.03.2021